Havarijní pojištění motocyklu srovnání

Havarijní pojištění motocyklu nabízí celá řada pojišťoven. Pokud řešíte cenu za pojistku pro Váš motocykl, mohlo by Vás zajímat, jak se pohybují ceny pojistek. Na Internetu najdete srovnávače, které Vám provedou nezávislé porovnání cen za havarijní pojištění motocyklu. Obvykle se porovnávají ceny od 8 až 10 největších pojišťoven v ČR. Havarijní pojištění na motorku se obvykle sjednává se spoluúčastí. Z tohoto důvodu se na starší motorku nemusí moc vyplatit. Jiné je to však u nového motocyklu. Celá řada motorkářů podceňuje uzavření pojistné smlouvy na havarijní pojištění motocyklu. Cena havarijního pojištění je vyšší a to z důvodu vysoké míry rizikovosti. Uvedeme příklady u Kooperativy a České pojišťovny.


motocykl na cestě

Havarijní pojištění motocyklu Kooperativa

Havarijní pojištění motocyklu od Kooperativy můžete získat jen na sezonu. Což je výhodné, neboť přes zimu motocykl stojí v garáži. Pojistka se dá s Kooperativou sjednat jen na období od 1. dubna do 31. října. V pojistce lze sjednat kompletní pojistnou ochranu zahrnující havárii, odcizení, poškození živly a vandalismem. Cena za havarijní pojištění motocyklu se odvíjí od zvolené spoluúčasti, způsobu využívání motocyklu a jeho staří. Mnohdy rozhoduje i místo bydliště a zabezpečení motocyklu.

Havarijní pojištění motocyklu Česká pojišťovna

Havarijní pojištění motocyklu u České pojišťovny je asi nejvýhodnější uzavřít spolu s povinným ručením. Zde se dá získat celá řada benefitů. Tak například za jízdu bez nehod získá klient slevu až 55%. Při online sjednání pojistné smlouvy další slevu ve výši 20%. Obvyklým limitem škod je částka 100 miliónů korun. Česká pojišťovna nabízí možnost připojištění úrazu řidiče i ostatních cestujících a asistenčních služeb. Nabízí také právní pomoc. Rozhodující pro stanovení ceny pojistky jsou sjednané pojistné limity.

cestovní pojištění Allianz srovnáno od Top-pojištění.cz, pojištění od Allianz pojišťovna

Havarijní pojištění motocyklu