Možností havarijního pojištění je mnoho

Havarijní pojištění motocyklu patří k obvyklé nabídce naprosté většiny pojišťoven. Tyto nabídky se však často liší – bonusy, slevami, připojištěními, limity plnění – zkrátka se vyplatí podniknout důkladný průzkum, než samotné pojištění uzavřete. Ne vždy je ta nejlevnější nabídka také nejvýhodnější. Je potřeba porovnat nabídku s Vašimi očekáváními a vybírat pojištění tzv. na míru.

Jak se určuje cena pojištění motocyklu

Faktory, které určují cenu pojistného, jsou podobné jako u havarijního pojištění automobilu. Výslednou cenu ovlivňují stejné parametry jako objem motoru, výkon motoru, rok výroby motocyklu, způsob použití a další. Na základě údajů o motocyklu a řidiči se pak počítá pojistné. K ceně mohou být připočítána i další připojištění, například připojištění čelního štítu, úrazové pojištění nebo třeba zapůjčení náhradního vozidla.

Havarijní pojištění motocyklu online

Stejně jako všechna ostatní pojištění ani havarijní pojištění motocyklu nemusíte uzavírat přímo na pobočce pojišťovny. Velmi pohodlná je možnost uzavřít pojištění online – v pohodlí domova si najdete webové stránky pojišťoven a zkusmo si necháte vykalkulovat cenu pojištění, nebo za Vás výběr nejvhodnějšího pojištění mohou udělat různé srovnávače a kalkulačky havarijního pojištění motocyklu.

Kdy se havarijní pojištění motocyklu vyplatí

Havarijní pojištění motocyklu se určitě vyplatí u nového motocyklu, motocyklu vyšší hodnoty nebo motocyklu na leasing. Zdá – li se Vám cena celoročního pojistného příliš vysoká, můžete využít nabídku sezónního pojištění motocyklu. Pojistíte se tak proti havárii pouze na období, ve kterém budete skutečně jezdit. I u tohoto typu pojištění je potřeba počítat s určitou spoluúčastí, její výši si vyberete sami z nabízených možností.

cestovní pojištění Allianz srovnáno od Top-pojištění.cz, pojištění od Allianz pojišťovna

Havarijní pojištění motocyklu