Výběr havarijního pojištění motocyklu

Při jízdě na motorce není nouze o mimořádné události. Havarijní pojištění motocyklu Vám může poskytnout záruku, že pokud se stanete viníkem havárie, nedostanete se do finančních problémů při opravě motocyklu. Podobně budete chráněni také v případě, že Váš motocykl poškodí vandalové nebo přírodní živly, o které při současných výkyvech počasí rozhodně není nouze.

Havarijní pojištění motocyklu může ušetřit

Dobře zvolené a uvážlivě vybrané havarijní pojištění motocyklu nemusí být přehnaně drahé. Určitě se vyplatí u dražších typů motocyklů nebo u motocyklů nových. Vždy se vyplatí uzavírat havarijní pojištění po důkladném zvážení a srovnání alespoň několika nabídek. Smluvní podmínky pojišťoven se mohou lišit a výsledná cena za pojištění nemusí být tak vysoká, když si správně vyberete – jak pojišťovnu, tak služby, které opravdu potřebujete.

Slevy a bonusy při havarijním pojištění

Výrazné slevy můžete dosáhnout při sjednání povinného ručení a havarijního pojištění v jednom. Další slevy Vám budou poskytnuty za nadstandardní pojištění motocyklu, za vybavení padacím rámem a ochrannými prvky. Podobně jako u povinného ručení zde můžete uplatnit bonus za dosavadní bezeškodní průběh pojištění. Některé pojišťovny poskytují jako bonus rozšířené asistenční služby.

Asistenční služby mohou být nadstandardní

Asistenční služby Vám pomohou ve velmi nepříjemné situaci, když Vám motorka náhle vypoví službu anebo je nepojízdná po nehodě. Díky asistenční službě nezůstanete na vozovce bez pomoci. Rozšířená varianta Vám pomůže i při nepříjemnostech jako je ztráta klíčů, záměna paliva, defekt pneumatiky nebo při odcizení vozidla. Tyto služby stojí i za příplatek – když se do takové situace dostanete, určitě komplexní a odbornou pomoc oceníte.

cestovní pojištění Allianz srovnáno od Top-pojištění.cz, pojištění od Allianz pojišťovna

Havarijní pojištění motocyklu